cz de pl ru no

Jelen sika japonský - Cervus nippon nippon


Jelen sika japonský je naší nepůvodní zvěří, ale díky své velmi vysoké přizpůsobivosti se rozšiřuje postupně na velkou část území republiky. Je velmi plachou zvěří a proto patří jeho lov k poměřně oblíbeným a vyhledávaným. Lov probíhá především na čekané a částečně i šouláním doplněným v období říje vábením. Lov holé zvěře je možno realizovat jak individuálně, tak i na společných naháňkách spojených s lovem např. černé zvěře či holé zvěře jelení evropské nebo mufloní.

 

Našim loveckým hostům nabízíme možnost lovu jelena siky ve vybraných a kvalitně zazvěřených volných honitbách.


Doba lovu: jelen, laň a kolouch - 1. 8. až 15. 1.
Doba říje: cca 5. 10. až 25. 10. - říje se postupem času posouvá blíže k říji jelenů evropských a proto lze říjící jeleny sika lovit často již od poloviny září ve společnosti tlup vysoké.

 

Nabídka lovu jelena siky japonského v ČR


Jelen Sika

Lov probíhá v honitbách západních Čech, kde se tato zvěř stabilně vyskytuje ve vysokých počtech. Jedná se o revíry, kde se ročně loví i přes 100 ks sičí zvěře. Loví se většinou na čekané, popř. šoulačkou. Vzhledem ke členitosti terénu, je možno lov přizpůsobit i akuální fyzické kondici lovce. Lov lze na přání klienta kombinovat s lovem jiné zvěře. Ubytování a stravování je zajištěno v nedalekých penzionech.
 

Zahájení doby lovu je z vlastních zkušenosti posunuto na konec září a doporučená doba lovu je od cca 5. do 20.10., kdy probíhá sičí říje.


 

Lov ve volné honitbě má své kouzlo, avšak je zde stále faktor vlivu zvěře a nyní především turistů, díky kterému se lov může i značně zkomplikovat. Na druhou stranu nikdo nikdy neví, jaký jelen bude uloven.


Cena loveckého balíčku pro jednoho lovce: 1.300,- Eur


  Balíček obsahuje:
 • Lov 1 ks jelena siky s bodovou hodnotou trofeje do 225 b. CIC, v případě ulovení jelena s trofejí silnější, doplatek bude podle dosažené medaile činit 400/800/1200 Eur
 • Lovecký doprovod po dobu 3 dnů (ranní i večerní)
 • Organizace lovu
 • Ubytování se snídaní po 3 noci

 

  Balíček neobsahuje:
 • Vše, co není uvedeno výše:
 • Denní strava + pití
 • Případný dosled loveckým psem - do 2 000,- Kč
 • Preparace trofeje
 • Případný doplňkový lov jiné zvěře - dle aktuálního ceníku
 • Případné ulovení jelena s lepší trofejí - dle aktuálního ceníku
 

Za postřelení a nedohledání jelena je účtován poplatek ve výši 50% z ceny balíčku.

 

V případě, že lovec nebude mít možnost jelena ulovit, bude mu cena snížena na 600 Eur.