cz de pl ru no

Jelen sika japonský - Cervus nippon nippon


Jelen sika japonský je naší nepůvodní zvěří, ale díky své velmi vysoké přizpůsobivosti se rozšiřuje postupně na velkou část území republiky. Je velmi plachou zvěří a proto patří jeho lov k poměřně oblíbeným a vyhledávaným. Lov probíhá především na čekané a částečně i šouláním doplněným v období říje vábením. Lov holé zvěře je možno realizovat jak individuálně, tak i na společných naháňkách spojených s lovem např. černé zvěře či holé zvěře jelení evropské nebo mufloní.

 

Našim loveckým hostům nabízíme možnost lovu jelena siky ve vybraných a kvalitně zazvěřených volných honitbách.


Doba lovu: jelen, laň a kolouch - 1. 8. až 15. 1.
Doba říje: cca 15. 10. až 15. 11. - říje se postupem času posouvá blíže k říji jelenů evropských a proto lze říjící jeleny sika lovit často již od poloviny září ve společnosti tlup vysoké

 

Nabídka lovu jelena siky japonského v ČR


Jelen Sika

Lov probíhá v honitbách západních Čech, kde se tato zvěř stabilně vyskytuje ve vysokých počtech. Jedná se o revíry, kde se ročně loví i přes 100 ks sičí zvěře. Jeleni dosahují málokdy hodnoty nad 240 b. CIC, avšak byli ze uloveni i jeleni vysoce medailoví. Loví se většinou na čekané, popř. šoulačkou. Vzhledem ke členitosti terénu, je možno lov přizpůsobit i akuální fyzické kondici lovce. Lov lze na přání klienta kombinovat s lovem jiné, především holé sičí a černé zvěře. Ubytování a stravování je zajištěno téměř vždy v místě, v některých případech je potřeba využít ubytování v nedalekých penzionech.
 

Zahájení doby lovu je z vlastních zkušenosti posunuto na polovinu září a doporučená doba lovu je od konce září do začátku listopadu, kdy probíhá sičí říje.


 

Lov ve volné honitbě má své kouzlo, avšak je zde stále faktor vlivu zvěře, díky kterému se lov může i značně zkomplikovat. Na druhou stranu nikdo nikdy neví, jaký jelen bude uloven.


Cena loveckého balíčku pro jednoho lovce: 1.200,- Eur


  Balíček obsahuje:
 • Lov 1 ks jelena siky s bodovou hodnotou trofeje do 200 b. CIC, v případě ulovení jelena s trofejí silnější, doplatek bude dle aktuálního ceníku
 • Lov 2 ks holé sičí nebo divočáka do 2 let
 • Ubytování po dobu 3 dnů se snídaní
 • Lovecký doprovod po dobu 3 dnů (ranní i večerní)
 • Organizační poplatek

 

  Balíček neobsahuje:
 • Vše, co není uvedeno výše:
 • Denní strava + pití
 • Případný dosled loveckým psem - do 1 000,- Kč
 • Preparace trofeje
 • Případný doplňkový lov jiné zvěře - dle aktuálního ceníku
 • Případné ulovení jelena s lepší trofejí - dle aktuálního ceníku
 

Za postřelení a nedohledání jelena je účtován poplatek ve výši 50% z ceny balíčku.

 

V případě, že lovec nebude mít možnost jelena ulovit, bude mu cena snížena na 500 Eur

V případě neulovení holé sičí či černé zvěře se nevrací nic.