cz de pl ru no

Skotsko


Tato malebná země se rozkládá v severní části Velké Británie a na přilehlých, téměř 800, ostrovech. Skotsko charakterizují hluboká údolí vklíněná mezi majestátní hory. Mokřiny zdejší přírody jsou porostlé všudypřítomným vřesem, janovcem a kručinkou. Skotsko je také známé i svým náhorním skotem - Highland, který se zde na farmách chová společně s velkým množstvím ovcí. Kombinace pohoří, ostrovů, nížin, rašeliniště a jezer nabízí velmi nádherné přírodní scenérie.

 

Mezi nejběžnější a nejvyhledávanější lovy ve Skotsku patří hony na jeřábky a bažanty, velmi populární je zde lov holubů, který se nejčastěji organizuje na soukromých farmách, kde mají holubi dostatek potravy. Kromě holubů lze lovit i vrány nebo divoké králíky, jejichž stavy jsou zde velmi vysoké. Tento druh lovu, na který se nevztahují žádná pravidla, je velmi oblíbený a též cenově dostupný. U pobřeží lze lovit divoké husy a kachny. Ze spárkaté zvěře lze v této zemi lovit především silné jeleny a srnce, jejichž stavy jsou zde velmi vysoké. Nádherní lososi a pstruzi v divokých potocích lákají rybáře. Zdejší moře a potoky nabízí možnost krásného rybaření, které je v některých částech ostrova společně s lovem zvěře dominatním faktorem udržení pracovních příležitostí.

My Vám nabízíme v této nádherné krajině lov jelenů lesních s možností kombinace s lovem např. bělokurů, orebic, divokých holubů, králíků nebo třeba s rybolovem.

 

Nabídka loveckého pobytu ve Skotsku


Jelen lesní

 

Základem 6-ti denního loveckého pobytu ve Skotsku je lov jelena lesního, pro který jsou vyhrazeny v základní nabídce 3 lovecké dny. Příležitostí k ulovení jelena je za tuto dobu několik a výběr loveného kusu je prováděn po dohodě s průvodcem. V případě slovení jelena pokračuje lov i po úspěšném lovu hned první den - je možno ulovit i několik jelenů různých bodových hodnot.


 

Druhá polovina loveckého pobytu bude přispůsobena individuálním požadavkům loveckého hosta. V nabídce je např. lov králíků, holubů, bělokurů s pomocí psů, popř. rybaření - losos, pstruh nebo jen pohyb v nádherné skotské přírodě.


 

Jednou ze základních podmínek pobytu je znalost anglického jazyka každého individuálního lovce nebo alespoň jednoho člena lovecké skupiny.


 

Doba lovu jelena lesního: 1.8. - 20.10.
Nejlepší doba lovu - říje: 15.9. - 20.10.
Slovitelnost v minulých letech : 100%.


 

Celková cena loveckého balíčku je 72 000,- Kč
 

(2 400 GBP při kurzu 30,-Kč)

Záloha : 36 000,-Kč (1 200 GBP)

 

  Lovecký balíček obsahuje:
 • 6 loveckých dnů (3 dny věnované lovu jelena, 3 dny dle výběru loveckého hosta)
 • Dopravu z letiště do místa ubytování
 • Ubytování po dobu 7 dní na farmě majitele honitby
 • Stravování po dobu 7 dní vyjma alkoholu
 • Dopravu v revíru po dobu lovu
 • Lovecký průvodce po dobu lovu
 • Zapůjčení a vyzkoušení zbraně - lov probíhá se zbraní průvodce
 • Dopravu zpět na letiště
 • Organizační poplatky


 

  Cena balíčku neobsahuje:
 • Letenku Praha - Edinburgh (zpáteční, vždy s přestupem) ? bude rezervována na jméno lovce po uhrazení zálohy a cena letenky se pohybuje dle dopravce a doby rezervace od cca 7 000,- Kč
 • Soukromé náklady lovců
 • Tvrdé alkoholické nápoje
 • Preparaci trofejí, kterou si lovci provádějí sami - potřebné přípravky budou zajištěny


 

Každý další den lovu jelena nad základní nabídku stojí 13 500,- Kč (450,- GBP)


 

Jiné varianty ubytování: na lovecké chatě, kde si však hosté zajišťují stravování sami (v tomto případě je cena snížena o 6 000,- Kč)

 
v hotelu, kde však cena bude o cca 12 - 15 tis. Kč vyšší.


V současné době je lov ve Skotsku z organizačních důvodů dočasně pozastaven.